Leden 2011

čtyři kůzlátka a pět triček

31. ledna 2011 v 23:41 | lenny |  deníček
Minulou sobotu jsem se vrátila od Čarodějky a bylo mi skvěle. V neděli ráno jsem se probudila a bylo mi blbě. Bolel mě celej člověk. To už mě sice přešlo, ale pořád mě trochu bolí uzliny, i když dneska už se cítím skoro normálně. Jenže to nebyla žádná pořádná nemoc, tak mám spoustu nevybouřené energie a nebaví mě jen tak sedět. Tak píšu a kreslím a gruntuju a vařím a kloktám domácí meruňkovicí a vymejšlím si a chodím na procházky, protože i když je zima, je venku krásně.


drak s andělskými křídly

30. ledna 2011 v 18:12 | lenny |  moje tvorba
Nápad na tuhle kresbu ke mně přišel někdy začátkem ledna - "drak" je téma měsíce na projektu Ilustrace. Kreslit jsem začala v pondělí, když jsem poslouchala Nightwish live - úžasný emocema nabitý koncert s názvem End of an Era. Konec jedné éry. Jejich poslední společný koncert. Možná se touhle kresbou naposledy trošku vracím k něčemu, co nemá pokračování.


lednový ozdravný pobyt

23. ledna 2011 v 1:01 | lenny |  deníček
Ve středu jsem se sbalila a odjela k Čarodějce. Těšila jsem se tam už od Silvestra a teď jsem konečně našla čas. V poslední době jsem se cítila unavená a až moc jsem přemýšlela a špatně spala a tak jsem na těch pár dnů hodila všechny povinnosti a starosti za hlavu a celou návštěvu jsem si dokonale užila...
Ve středu odpoledne bylo ještě docela teplo a blátivo. Vzaly jsme psy (Marťu a novýho přírůstka Špunta) a udělaly si menší procházku po okolí. V lese mi Čarodějka ukázala liščí lebku, kterou někdo připevnil na strom. V příštích dnech se stala vděčných objektem zájmu našich foťáků.
blair witch


básnické figury II

19. ledna 2011 v 17:10 | lenny |  okolo plotu
Posílám druhou polovinu článku o básnických figurách. Pokud se ptáte, co mě to napadlo, tak vám prozradím, že za to může Klub snílků, kde spolupracuju na rubrice Principia a kecám do všeho ostatního. Může taky za to, že sním, bloguju s novou chutí, píšu a tvořím. Za to že si mám s kým virtuálně povídat, a hlavně za to, že jsem mezi svýma, a že se vzájemně podporujeme k lepším povídkám, článkům, obrázkům, grafice... a k lepšímu klubu autorských blogů. No, možná ne lepšímu, ale určitě ke klubu s lepší atmosférou :)


zapadající slunce osvítilo nahotu stromů

16. ledna 2011 v 19:50 | lenny |  deníček
Tak, oficiálně už zase nemám práci. Nevyplatím se, ne teď v zimě, když je práce málo. Možná se tam na jaře vrátím, možná. Teď tam občas zajedu, s něčím pomůžu a odvezu si plnej batoh zeleniny a kousek chleba, což je lepší než nic, ale jinak... A to je to jediná ekofarma široko daleko, a zákazníků je dost, jenomže jim není co prodávat, přece nebudeme každej týden dávat do balíčků 3 kila mrkve a kilo celeru. Brambory a cibule a česnek došly už na podzim, teď došla i petržel a pórek a červená řepa, prostě krize. Zemědělci mají těžký živobytí, věřte mi...


básnické figury I

16. ledna 2011 v 13:38 | lenny |  okolo plotu
Lenny se dala na poezii. Skládám si básně v próze, čmárám je do hlíny a pouštím po větru, sním... Zatím mi odnikud neodpověděli, ale jednou se to zlomí. Napíšu román a vydám sbírku, protože mě v tom podporuje mamka a Lenka. Protože chci...
Poezie, to nejsou jenom rýmy. Je to hra se zvuky, slovy a významy slov. Některé jevy a způsoby, jak dodat poezii originalitu, atmosféru a malebnost, jsou známé jako FIGURY. Jde o zvláštní spojení hlásek a slov nebo o změnu stylistiky a cílem je dosažení co největšího estetického účinku jazyka. Představím tu několik základních a přiložím ukázky.


v útlumu

10. ledna 2011 v 8:32 | lenny |  deníček
Chtěla jsem tu napsat, co jsem udělala a prožila za poslední týden, ale mimo úterka nemám o čem psát. V úterý jsem totiž byla na farmě, a zrovna mělo být zatmění slunce. Jenomže jsem si špatně zapamatovala, kdy to zatmění má být. Myslela jsem, že má začít v půl desáté, a ono v půl desáté mělo vrcholit. A stejně v půl desáté bylo zataženo a nebylo nic vidět. Takový uspávací šero. A stejně jsem v té době nebyla venku, ven jsem vyšla asi v 10, to už se vyjasnilo, vzala jsme si na to i černou fólii z diskety a pořád jsme hlídala, kdy teda to slavný zatmění bude, a on byl pořád vidět jenom malej kousíček a pak už nic. Jasně, protože už bylo po něm. Tak nic, no.

tibetská kniha mrtvých

9. ledna 2011 v 21:59 | lenny |  asijská
Tibetský buddhismus je zajímavou směsí mahájánového buddhismu a původního šamanistického náboženství zvaného bön. Představy o smrti a posmrtném životě jsou shrnuté ve známé tibetské "knize mrtvých", která se v originále jmenuje Bardo thödol - vysvobození z barda (bardo jsou stavy mezi smrtí a novým zrozením).


hezoulinQíí nový rok přeju...

3. ledna 2011 v 17:46 | lenny |  deníček
klub snílků

Za posledních pár dnů jsem získala několik nových přátel, vlastně celou komunitu. Říkají si Snílci, sídlí na této adrese http://libere.blog.cz/, jsou milí, nadšení, pohodoví, a je s nima legrace, ať už na FB chatu nebo naživo na Skypu. A s přáním do novýho roku se mi ozvaly všechny tři "moje nejbližší", a jedna navíc. A vrátila jsem se ke svým oblíbeným Asian Dub Foundation a včera jsem se krásně prošla lesem k arboretu s pomníkem lesů.

rok 2010 – co mi dal a vzal

1. ledna 2011 v 0:09 | lenny |  můj svět

Zažila jsem naprosto přelomovej rok. Skvělej rok, který člověka vykopne ze zažitých kolejí a donutí ho zkusit dělat věci líp. Postavit se sám sobě, svýmu strachu a své pohodlnosti, postavit se na vlastní nohy, pochopit co je důležitý a jít za tím. Loni touto dobou jsem ještě netušila, co všechno se stane. Co všechno se může stát... Chtěla jsem tu vypsat plusy a mínusy roku 2010, ale potom jsem zjistila, že vlastně všechno můžu brát pozitivně i negativně zároveň. Nemám čeho litovat a na co si stěžovat. Jo, byl to skvělej rok...

Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.