kurz psaní, začátek

24. února 2011 v 22:13 | lenny |  psaní
Tak jsem myslím zapomněla oznámit jednu novinku: dala jsem se do kurzu kreativního psaní. Teda, aby nedošlo k omylu - není to kurz, kde by se lidi učili psát. Přepokládá se, že to už člověk tak nějak zvládá. "Jeho cílem je motivace k dennímu psaní." Pro mě nejen to. Cílem je naučit se mít cíl a něco pro to pravidelně dělat. Pravidelně! Znáte mě trošku? Provizorium a stádia letargie střídající se se stádii tvůrčí euforie... a hlavně nikdy včas, všechno na deadline nebo kousek za ním.

Nevěděla jsem, odkud si ten život začít urovnávat, tak jsem začala takhle. Teda, začala jsem tím, že jsem si našla zdroj příjmů a pravidelné stravy*, a teď k tomu přidávám tohle.
* třeba dneska: nejdřív chlebík s nutelou, a pak ochucený fazole - "musíš mi říct, jak ti chutnají" "je to výborný" :)
.
Ale zpátky ke kurzu. Když člověk čte knížky a sám trochu píše, tak si začne říkat, že něco takovýho by chtěl taky jednou napsat. Zvlášť když napíše "obyčejný" meil a jeho kamarádka mu do odpovědi napíše "jsi poeta, napiš román". Napíšu, Leni :)
Jenomže kdyby to bylo jenom na mě, tak bych asi pořád jenom říkala, že někdy, někdy, třeba. Před skoro dvěma týdny jsem si společně se Sussanah řekla, že se přihlásíme na kurz Reného Nekudy, který by měl každého postupně vést k tomu, že knihu napíše. Každý den mi přichází meil, ve kterém je krátké zamyšlení a povzbuzení k psaní.
Ještě pořád jsem psát nezačala. Tedy, knihu jsem ještě psát nezačala, jinak píšu a píšu. Jsou to jenom takové poznámky a skicy. Hned druhý den kurzu jsem si našla v denním rozvrhu několik chvil, a protože už mám zpátky svého stříbrného miláčka, sedám každý večer k notebooku a píšu. Někdy jsou to recenze na knihy nebo filmy, které jsem viděla nedávno, a nechci na ně zapomenout. Někdy jsou to střípky z mého života. A někdy poznámky k románu, který v posledních dnech vzniká v mé hlavě. I když netuším, jestli z toho někdy něco bude, jestli se to bude někomu líbit, a jestli to vůbec svedu. Už jsem se smířila s tím, že nedodržím termín, který si každý účastník kurzu měl stanovit na 4 měsíce. Už vím, že to nebude žádná bomba, za kterou bych dostala nobelovku. Jenom do toho vložím pár věcí, o kterých poslední dobou přemýšlím. Prostě... to, co je dneska v mé hlavě, bude nejpozději za půl roku na papíře. Tak mi držte palce :)
...
Protože v poslední době ani tak nelituju toho, co jsem udělala, a třeba i pokazila, ale hlavně toho, o co jsem se ani nepokusila...
 


Komentáře

1 csfdkofein csfdkofein | Web | 24. února 2011 v 22:48 | Reagovat

Prečítal som si ponuku a znie zaujímavo. Nič za to nedáš. Písanie ma taktiež ako Teba baví, ale ja som skôr novinársky typ (recenzie, články na téma.. niečo podobné). I keď nepopieram, že ma možno raz v budúcnosti bude lákať spísanie knihy. Predsa len, písanie sa odvíja od písania. Všetko v ňom je tým pádom späté.

2 csfdkofein csfdkofein | Web | 24. února 2011 v 22:49 | Reagovat

.. samozrejme držím palec ;)

3 Dragita Dragita | Web | 24. února 2011 v 23:39 | Reagovat

držím palce;) také jsem se tam přihlásila, já už jsem sice psala i předtím, ale lekce jsou skvělé a motivační, psát každý den, tak snad co mám rozepsané dopíšu, protože bych se moc ráda vrhla na další své nápady;)

4 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 26. února 2011 v 11:10 | Reagovat

držme si palce =)
myslím, že Literární noviny vyhlašují každoročně cenu Magnesia litera, je to soutěž pro začínající autory, tak to tam pak třeba můžeme poslat =D jestli z nás něco vyleze... =)a pokud ta soutěž ještě funguje, nebo se možná jmenuje jinak, teď fakt nevím =)

každopádně se musím přiznat, že mě to taky pravidelně nejde, už jen proto, že jednou přijedu domů v devět a při představě ranního vstávání jdu raději hned spát

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.