na Sibiři

13. února 2011 v 19:58 | lenny |  geocaching

# 86 Němčice, aneb jak se staví most
# 87 Na Sibiři?


Strašně moc jsem se těšila, až vyjedu po zimě zase na kole. A tento týden bylo tak krásně, že to nešlo nevyužít. Raději jsem  pro začátek zvolila kratší trasu a v pátek odpoledne vyjela směr na Sezemice. Po vytřískané cyklostezce k Počápelským chalupám, potom přes most v Kuněticích a po rovince po silnici pod Kuňkou. Cestou foukalo, ale ten vítr byl docela teplej a bylo v něm jaro. Drala jsem se proti němu, takže jsem musela shodit na prostřední kolečko a pěkně makat jako dokopečka.
Když jsem uhnula na cyklostezku směřující k borovému hájku, oddechla jsem si a poprvé se pořádně rozjela. Vykličkovala jsem pod Kuňku a pokračovala přes Němčice až k mostu. Tam jsem sjela po pískové cestě k Labi, fotila a kochala se. To místo se mi moc líbilo, byl odtud pěkný pohled na řeku, most, alej starých stromů a kostelík v Dříteči na protějším břehu. A uschlé trávy a bezlisté keře na tom mém. Jenom krabka mě zklamala, protože byla vykradená, ani logbook v ní nezůstal. Tak ani nevím, jestli mi tento nález owner uzná nebo ne.
Potom jsem se vrátila kousek zpátky a u hospody zahnula doprava po černě zbarvené cestě směrem na Hrobice. A zase jsem se kochala, pohledem na podmáčenu louku a potůček kolem cesty a nebe plný šedých mráčků a nedalekou Kuňku. V uších mi znělo In my place od Coldplay, když jsem dorazila k minikopečku jménem Sibiř (230 m.n.m.), vytáhla foťák, čvachtala po podmáčené trávě, hledala nejlepší záběr Kunětické hory a taky místní kešku.
Tu jsem našla přesně ve 4 hodiny a měla jsem z ní radost, protože byla naprosto geniální a suchá. A jsem ráda, že vím zase něco novýho o sibiřských lesech, řekách a rybách a jakutských šamanech, protože to nebyla traditional, ale hádanková mysterka, a já na všechno správně odpověděla. I když nevím, jestli bych ji našla tak lehce, nebýt hintu.
Viděla jsem první kočičky, ještě napůl zavřené, ale byly tam. A v kalužích vody se zrcadlilo slunce, které jen namáhavě prosvítalo skrz mraky. A potom už mě čekala jenom krátká zastávka na parkovišti pod Kuňkou, akorát tak na doplnění kalorií, a pak už jsem sjela kolem Perníkové chaloupky, uličkama, kolem borového lesíka a po cyklostezce, rozfrčela to po rovince do Kunětic, v naší neoblíbené zatáčce jela rovně, přes Loučnou, opět přes drncající cestu směrem na Počáply... A to už jsem byla na mé známé cyklostezce do Pardubic, takže mi ani nevadilo, že už se pomalu šeří, protože ji znám jako vlastní boty.
Tak. První kešovací výlet v tomto roce dopadl na výbornou. Za nějaký tři hodiny jsem stihla najít 2 krabičky a ještě si zajezdit a něco vyfotit... a cítit ten vlahej, předjarní vítr...

most v Němčicích

kočičky

Kuňka ze Sibiře

unavenej bajk

Kunětická hora
 


Komentáře

1 Elie<Goofy<Boo Elie<Goofy<Boo | Web | 13. února 2011 v 20:05 | Reagovat

ahoj hezu blog

2 sehrezada sehrezada | Web | 13. února 2011 v 20:19 | Reagovat

Nádherný fotky. Tak kešer jo? Už roky si říkám, že se mrknu po nějaký krabičce v okolí, ale vždycky z toho nějak sejde.

3 Janah Janah | Web | 13. února 2011 v 20:49 | Reagovat

Jéé, kočičky! Na ty si tu ještě počkám :-(

4 Jones Jones | E-mail | 5. března 2011 v 20:33 | Reagovat

Jakou jsi našla? Takovou tu ve stromě v tý díře nebo jinou? Já jenom že ta v díře je stará,dnes je na ní nápis:TOTO NENÍ ONO,TO BY BYLA PŘECE NUDA! Já jsem si ji jako nález nepřipsal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.