Březen 2011

jarní únava

31. března 2011 v 19:17 | lenny |  deníček
Ne, nějaké stížnosti na jaro ve vzduchu a únavu ode mně opravdu nečekejte - já si to letos docela užívám. Je konec března a počasí se tváří, jako by už byl konec května. Ve fóliáku se nedá vydržet a včera jsem se i venku mohla svlíknout do tílka a opalovat se.
Na farmě jsme nasázely saláty, kedlubny, mangold, brokolici a další sazeničky a už se těšíme, že tak za měsíc by mohla být první jarní zelenina. Mezitím dojíme, vyrábíme kozí sýr, přebíráme uskladněnou mrkev... Za poslední 3 dny jsem si zase pěkně zaposilovala, protože jsme vyvážely hnůj z kozího chlíva. Když jsem se chlubila tím, že jsem celej den vozila koňský hnůj, tak jsem ještě nevěděla, že oproti kozímu, kterej je mokrej, udusanej a smradlavej, je to celkem odpočinková činnost. Teď mám krásný nový mozoly a spálený ramena...

začínám psát (kurz psaní, den 1 - 10)

29. března 2011 v 23:15 | lenny |  psaní
Původně jsem doufala, že kurzem psaní Reného Nekudy projdu tak, jak je nastavenej - to znamená, že každej den si přečtu meil, kterej mi došel, zamyslím se, a pak napíšu tak dvě stránky textu. Jenomže mi do toho pořád něco leze... Jednou trávím večer ve společnosti svých kamarádů, někdy píšu na blog(y) nebo prostě něco jinýho, někdy místo psaní žehlím, a někdy jsem tak unavená, že jenom sednu a trochu se zklidním, tak se mi zavřou oči a okamžitě usnu. Doufala jsem, že budu psát o víkendech, ale bohužel, mohla bych opsat předchozí větu. Jedna akce, druhá akce, jiný psaní a jiná činnost a obrovská únava. Nestíhám ani některý důležitější věci, ani všechny svoje přátele...


černobíle

27. března 2011 v 18:37 | lenny |  moje tvorba

Původně jsem chtěla napsat úvahu o černobílém vidění světa a o barevných alternativách. Vlastně nechtěla. Jsou to všeobecně známé věci a nemá cenu k nim přidávat nic dalšího. Existuje obrovské množství cest, a nejen cest. Kde chybí cesta, je pěšinka, a tam kde není vůbec nic se můžete vznášet ve větru, jako ta řeka v perské pohádce, kterou vítr přenesl přes poušť jako vodní páru a když ji za poslední dunou pustil, znovu se z ní stala řeka. Stejná? Jiná?


roztančené Brno

24. března 2011 v 7:42 | lenny |  deníček

V sobotu ráno jsem narychlo zabalila věci (tak narychlo, že jsem si zapomněla nabíječku na mobil a pak celý tři dny hypnotizovala ukazatel baterie), abych byla po deváté v Polabinách na letošních prvních trzích. Moc zákazníků nepřišlo, tak jsem si jenom vyzvedla mrkev, jako bonus dostala dva čerstvý kozí sýry, a v půl jedenácté jsem mohla odkráčet směr nádraží. Měla jsem štěstí, zrovna mi jel rychlík...


formování arabského etnika a první kmenové říše

18. března 2011 v 20:06 | lenny |  Přední Východ

Po delší přestávce se vracím k religionistickým tématům. Nachystala jsem sérii článků o předislámské Arábii. V tomto prvním článku se zaměřím na první neolitické kultury Arabského poloostrova, formování arabského etnika, proto-arabské kultury a první arabské říše Thamud a Ād.


akční jarní

16. března 2011 v 8:02 | lenny |  deníček

Mám dobrou náladu a jsem příjemně unavená. Je jaro, je krásně teploučko, a já mám v poslední době tolik akcí, že nevím co dřív. O některých jsem už psala - ve čtvrtek jsem byla s paní šéfovou na semináři na Smetanově statku u Hradce Králové a v pátek se Sussanah a Berenikou na rytířském turnaji v Třebechovicích. A v sobotu přijel na návštěvu Jiřík.


rytířský turnaj

14. března 2011 v 10:26 | lenny |  deníček

Páteční výlet do Třebechovic, kde jsem poprvé naživo potkala Sussanah a Bereniku z Klubu snílků. Byla to trochu hurá-akce, dozvěděla jsem se o tom v úterý večer, ve čtvrtek jsem si domluvila volno z práce a v pátek v poledne už jsem jela. Po příjezdu jsem ještě chvíli čekala, než holky dorazily, a pak jsem je konečně uviděla, jak na mě mávají. Suss únavou spadla na svůj těžkej bágl, ve kterým nám táhla historický kostýmy. Surcot pro Bereniku a elegantní barevnej pánskej obleček pro mě.


seminář na Smetanově statku

11. března 2011 v 18:00 | lenny |  deníček

Včera ráno jsem jako obvykle dojela autobusem na farmu. Ale tentokrát jsem nešla pracovat, jenom jsem pomohla dochystat balíčky na odpoledne, a v devět jsme vyrazily směr Hradec na Smetanův statek ve Svobodných Dvorech, kde se konal seminář Společnosti mladých agrárníků "Přímý prodej zemědělských produktů". Já navigovala, a kupodivu jsme neskončily v Polsku, jak nám prorokoval Luboš, ale dojely jsme správně a včas.rozcestník - ostatní

11. března 2011 v 9:56 | lenny |  rozcestníky
(nebojte, tohle je prozatím poslední rozcestník, odteď už zase jenom články)na téma...

návody

recenze

10. března 2011 v 21:51 | lenny |  rozcestníky
(Lenny si předělává blog, vůbec si toho nevšímejte.. i když: jak se vám líbí moje ikonky?)
A ještě aktualitka: dneska jsem byla na semináři "Přímý prodej zemědělských produktů" na Smetanově statku kousek za Hradcem. Bylo to fajn. A mám i diplomek :)
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.