akční jarní

16. března 2011 v 8:02 | lenny |  deníček

Mám dobrou náladu a jsem příjemně unavená. Je jaro, je krásně teploučko, a já mám v poslední době tolik akcí, že nevím co dřív. O některých jsem už psala - ve čtvrtek jsem byla s paní šéfovou na semináři na Smetanově statku u Hradce Králové a v pátek se Sussanah a Berenikou na rytířském turnaji v Třebechovicích. A v sobotu přijel na návštěvu Jiřík.


Hned na uvítanou mě pozval do Kebab house na oběd, pak jsem ho provedla po městě, ukázala kde stála synagoga, kde hotel Veselka (a kde dneska stojí ošklivý betonový kostky), secesní domy na třídě Míru, naši Zelenou bránu a Pernštýnské náměstí, pak ještě kubistické skvosty na Čechově nábřeží, a pak už jsme zapadli do čajovny Chelsea, kde jsem až do zavíračky zaměstnávali slečnu servírku dotazama a nadstandartníma požadavkama (teda... pokud je nadstandatní žádost o to, abysme si mohli sami zapálit svíčku, aby nám doporučila tabák do vodnice a aby Jiříkovi donesla lžíci místo hůlek, když si dal polívku).
U nás doma jsme prokecali ještě půlku noci, takže Jiřík ráno vyspával. Já kupodivu ne, vzbudila jsem se se sluníčkem, dokončila část úklidu, kterou jsem nestihla v sobotu, dala si sprchu a upekla něco dobrého ke snídani. A protože bylo venku opět krásně, vydali jsme se na další toulky městem. Obešli jsme zámek, vyfotili pávy a mě (Jiřík mě totiž nutil dělat modelku, haha), pod Zelenou bránou si dali banánové frapé, naší sqělou pardubickou MHD dojeli na nádraží, tam se nechali pozvat na panáka vodky od vysloužilýho námořníka... a na "dlouhých" 7 dnů se rozloučili, plní dojmů a plánů.




V pondělí jsem naštěstí nemusela vstávat brzo, protože jsem v poledne absolvovala takovej hromadnej pohovor na pracáku. Slečna se nás snažila motivovat k tomu, abysme byli akční, ale když jsem se jí přišla po zkončení zeptat na rekvalifikaci (poslala mě za ní minule ta, která se o mě stará normálně), tak mi akorát prozradila, kde si můžu prohlídnout seznam, jaký ty rekvalifikace dělají (což je pokrok, když jsem to chtěla od té své, tak mi to neřekla), a až půjdu za měsíc k té své, tak abych si o tom promluvila... Legrační. Hodinu nám vykládá, že máme být akční, a když chci být a chci se rekvalifikovat, tak mě nechá čekat další měsíc. Já nechci čekat, já se chci něco naučit (doopravdy chci, třeba zrovna ve čtvrtek jsem se naučila vyrobit a zprovoznit klikací butonky v menu - jak se vám to líbí?), teď... Kdoví co bude za měsíc...
Volné odpoledne jsem využila k procházce po obchodech a úřadech. Došla jsem na VZP, zeptat se jestli po mě budou chtít to sedmikorunový penále, a prý nebudou, pak se mi podařilo koupit si v CaA krásný kraťásky jenom za 75 korun (byly slevněný ze 450, jenom kvůli napůl utrženýmu poutku na pásek), dokonale padnoucí pracovní rukavice jenom za 18 a Princeznu Mononoke na DVD za stovku. A pár dalších věcí k tomu.

A další akční den byl včerejšek. Po ránu jsem vyjela na kole, pak jsem dostala další lekci dojení koz (tentokrát mi to už šlo trošku líp, i když pořád strašně pomalu). Poprvé jsem totiž dojila levačkou. Poprvé jsem taky viděla našeho koníka válet se rozkošnicky v prachu, poprvé jsem sbírala jemnou hlínu z krtinců na setí sazeniček v pařeništi... Nepotěšila nás zákaznice, která si nevyzvedla těžkej balík, kterej jsme táhly s vypětím sil na poštu, a včera se nám vrátil nedoručenej, protože si ho nestihla vyzvednout. Polovina zeleniny byla samozřejmě shnilá, protože ležel 10 dní někde v teple na poště. Tak jsme to přebraly a nabalily znovu a znovu odtáhly do Holic na poštu. Cestou jsme se stavily ještě pro semínka a ještě zase jinde pro kytičky na jarní výzdobu.
Ve čtyři hodiny jsem dostala mrkvičku, po které už jsem měla absťák, a ještě čerstvej kozí sýr, a mohla jsem jet domů. Jenomže jsem se ten den pořádně nestačila unavit, tak jsem za Chotčí místo do Sezemic zabočila na druhou stranu, rvala se proti větru (po rovince na malý kolečko jak do kopce), odbočila na Bohumileč, tam se ztratila, pak našla Lukovnu, za ní odbočila na polňačku, a pořádně se projela krosem podél Labe do Kunětic, no a odtud už známou cestičkou kolem Loučné a "úzkým" mezi Labe a Haldou. Viděla jsem zlatej odraz zapadajícího sluníčka na vodě a litovala, že s sebou netahám foťák, ale i tak to byl krásnej výlet...

Ale ještě pořád toho nebylo dost... V 7 večer mě nabral Loski, odvezl mě jsme do čajovny zahrát si go, po návratu jsem se podívala na moje oblíbený Samotáře a ještě před spaním, jako každej večer, přemýšlela nad tím svým románem. A zase kousíček napsala. Já vím, že nepíšu tak rychle, jak bych podle kurzu měla, ale říkám si, že na to, kolik jinejch věcí přes den stíhám, to zase tak špatný není...

Zdravím, mějte se akčně, jarně, a nestonejte mi všichni!

Lenny

P.S. Já vím, že ty fotky jsou technicky hrozný. Jsou z mobilu a slouží jenom pro uchování vzpomínek, ne na parádu...
 


Komentáře

1 pavel pavel | Web | 16. března 2011 v 8:23 | Reagovat

Kdepak je ta fotka modelko? :)

2 lenny lenny | Web | 16. března 2011 v 22:35 | Reagovat

[1]: zatím v Jiříkově foťáku, později možná (možná, jestli mi to tam bude slušet) na FB. Tady raději svoje fotky nezveřejňuju...

3 Vendy Vendy | Web | 26. března 2011 v 13:09 | Reagovat

Ta poslední fotka mi připadá děsně romantická, možná je to tím růžovým nádechem? Vypadá to jak namalovaný obraz, moc se mi líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.