Velikonoce a spol

13. dubna 2012 v 20:22 | lenny |  deníček

Žiju. Žiju v Brně. Zažila jsem nádherné věci (na vlastní uši jsem slyšela Hradišťan!), překonala jsem jiné věci které bolely, takže jsem zase o něco dál. Nic není definitivní a vyřešené, ale nestojím, jdu. Prostě žiju, v nejlepším městě které znám, a s nejlepší kamarádkou, jakou jsem kdy měla. Od Vánoc v pronajatém bytě, zatím pořád ještě v provizoriu. Čteme si, koukáme na filmy a na pohádky, hrajeme si, chodíme na procházky a na dětská hřiště, tvoříme. Do práce nechodíme - já jsem výživový poradce na volné noze, pomáhám lidem, aby se cítili dobře; ona tančí a věnuje se svýmu pětiletýmu synovi. Budujeme, učíme se, sníme a vytváříme. Budujeme sami sebe. Naše životy a naše srdce...


Na začátku února zahojený zub, konečně bez ibuprofenu, zato s alergickou reakcí na poslední antibiotika, o kterých jsem si myslela, že je snáším. Ještě větší touha dokázat si vyřešit zdravotní problémy bez lékařů a chemikálií. Sraz začínajících pisálků a blogerů pod vedením Temnářky. Inspirativní, ale bez následků. Řešení složitých věcí a učení. V polovině února končí rekvalifikační kurz na NutriAcademy. Dobrá parta. Únava, pocit zadostiučinění - jsem borec s diplomem v kapse. Začínám tvořit první jídelníčky na míru, snažím se rozjet podnikání. Pořád se učím a vylepšuju.
Dali jsme se na bezlepkovou dietu - zkouším svoje rady v praxi. Shánění bezlepkových potravin, vymýšlení receptů. Výlet do Prahy, esoterický veletrh, nebo spíš festiválek, prodejní stánky s kamínky a čaji, věštění z karet. Pražské Jezulátko, Staré město, Knihkupectví Dobra, a večer ještě jednou - Františkánské zahrady, Panna Marie Sněžná, Karlův most, ohřívání dlaní v pekárně, Staromák, Týn, Ungelt a nakonec Palladium a Lush. Dárek k MDŽ. A pak ještě ta kniha, do které jsem se zamilovala u Dobry.První jarní den. Oslava Noroozu, začátku roku podle perského kalendáře. Muzeum romské kultury, zmatky, prodávání lístků, tanec, tanec, tanec a Rúmího verše. Nejvíc zaujala Rena Milgrom, ty drobné elegantní pohyby, vířivý tanec dua Alegría a ohýnek ve dvoře. A někdy potom ohýnek u mých rodičů. První opíkání na zahradě, bojácná kočička a pohoda.
Konečně vyřešeny všechny problémy se zubama (nebo spíš se zubařem), práce až nad hlavu. Ve středu večer 2 klienti, ten dlouhodobý nadšený z výsledků a já z jeho nadšení. Unavená a hladová domů. Před východem z kanceláře hraje naživo dokonalá středověká hudba. Půl hodiny po zavíračce mi starý prodavač vyrobil gyros a ještě se mile usmál. Pozitivní energie se rozlévá mým milovaným městem. Setkání se sestřičkou v čajovně. Kometa a Tesla ve finále. Co víc si přát.
Velikonoce. Ve čtvrtek večer jsme jen nakoukli, malýho to nebaví. V pátek vydržel dýl. Na bílou sobotu výlet do obory Holedná, cestou necestou, dobytí vrcholu, nalezení pokladu a zelené vrby u jezírka. V neděli barvení vajíček a v pondělí brácha, který přišel jen na chvilku a zůstal celý den, ještě se večer s malým dívali na Lovce draků, dokonalou fantazy ze světa, kde se chodí po mostech nad oblaky a nad hlavou vám létají planetky velikosti paneláku.


A nakonec proč to všechno píšu. Ve středu mini-workshop pro začínající i pokročilé spisovatele. Temnářka, Elinor, Aidrien Assagir (blog Psáno krví), Maglaiz, Matt, Miselle, a taky Honza Galeta, Ondřej Pivoda, Míla Linc a Martin "Darion" Antonín, kteří už nějakou tu knihu vydali. Nejdřív Chajovna, pak Adria a nakonec Černohorský sklípek. Půlnočním rozjezdem domů, výstup o pár zastávek dál a nadšená noční cesta podél (spíš jen tušené než viděné) řeky za občasného škubání kvetoucích ratolestí. Tentokrát inspirace i s poznámkama a odhodláním zase začít psát.

Zdravím Brno a všechny, které jsem nechala jinde. Moc na vás vzpomínám. Žiju nadšeně a po hlavě. Díky za všechno, co jste do mě vložili, a za všechno, čím jsem prošla i projdu.

Je jaro!!!
 


Komentáře

1 bludickka bludickka | Web | 13. dubna 2012 v 20:35 | Reagovat

Krásné čtení, pozitivní. Já se přestěhovala vysněně do Prahy už před nějakým časem - rok a půl. Taky s kamarádkou. Zpočátku jsem cítila euforii ze všeho nového, ale poslední dobou se cítím spíš občas opuštěně. a některý věci najednou vůbec nejsou to ono jak jsem si představovala.

2 Taychi Taychi | Web | 13. dubna 2012 v 21:02 | Reagovat

Tay  z Brna tě taky zdraví! :)

3 lenny lenny | Web | 13. dubna 2012 v 21:11 | Reagovat

[1]: Díky. Já jsem se ale přestěhovala po letech pardubické samoty zpátky domů, k rodině a přátelům.

4 Michlik Michlik | 20. května 2012 v 14:16 | Reagovat

Po dlouhé době jsem zase zavítala na tvé stránky. Mám radost, že se ti daří, jsi šťástná a máš skvělou přítelkyni. Jsi pro mě inspirace. =)

5 Lukáš Lukáš | 11. června 2012 v 8:50 | Reagovat

á další co žije v Brně...já jsem od Brna přibližně třicet kilometrů. Čili to jsme blízko blizoučko :) )

6 lenny lenny | Web | 12. června 2012 v 21:06 | Reagovat

[5]: Ano, Lukáši, od té doby co sem se přistěhovala do Brna k sobě máme opravdu mnohem blíž než když jsem bydlela v Pardubicích ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.