deníček

Global Chill Out/Ekologikum

9. července 2013 v 15:28 | Lenny


Můj první festival, kde hrálo něco jinýho než folk. Do dvaceti jsem jezdila na Prázdniny v Telči, Žalmanův Kyjov... Bavilo mě to a asi bych se tam bavila i teď, ale cestou se mi rozšířily obzory, protože teď mě baví i world music a různé elektroniky - ambient, chillout, trance... Shivatrance.

mám novou zahrádku!!!

2. července 2013 v 23:03 | Lenny

Mám novou zahrádku!!! Teda není moje, ale to nebylo ani to pole minule. Je Leničky. Jak příhodné...

Na naši novou zahrádku jsme poprvé přišli někdy v půlce dubna, na konci té letošní dlouhatánské zimy. Jenomže tam tehdy byla jen tráva, stromy a keře. Po podrobnější prohlídce jsme našli několik bývalých záhonů. Na těch místech jsme začali rýt. První den jsme zryli velký záhon, který jsme za týden rozhrabali a zasadili tam první rostliny - červené a bílé cibule.

Do konce dubna jsme stihli začít s rytím druhého záhonu a prohlídkou stromů. Zjistili jsme, že některé jsou suché a všechny by potřebovaly prořezat, prostříhat a uzdravit. Bohužel, zahrada není tak úplně ani moje a vlastně ani Leničky, takže s těmi stromy to nakonec letos zatím moc nedopadlo - než jsme dostali povolení k zásahům, stihli jsme jen pár úprav, pár suchých větví a už vykvetly... Však ať kvetou!

Zpátky k hlíně. V rytí, rozbíjení drnů a uhrabování záhonů jsme pokračovali... vlastně dodnes. Na druhý záhon jsme na začátku května zasadili brambory a na první velký záhon hrášek, mangold, špenát, mrkev, kopr, další cibuli a sazenice růžičkové kapusty. Na úzký pruh u plotu jsme vysadili pnoucí fazole, brokolici a později i salát. Z farmářského trhu jsme si přinesli 10 sazenic jahod, jednu echinaceu, libeček a meduňku. Doma jsme předpěstovali rajčata, kukuřici, cukety, dýně a afrikány.

Někdy se na zahradu nedostaneme třeba i týden. Hlídají ji sousedi, se kterýma jsme se tam spřátelili. Dlouhá pomlka byla kvůli povodňovým dešťům. Povodně se nám vyhnuly, deště nám znemožnily kopat. Teda snažily se o to. Těch 20 důlků na třetím záhonu pro poslední brambory byla nejtěžší práce za celou dobu. Jílovitá půda byla neprostupná. Téměř. Nakonec jsme zvítězili...

Některé věci děláme mírně netradičně. Kolem jedné jabloně jsme udělali kruh z drnů a dovnitř zasadili hrách a lichořeřišnici. Hnojíme hnojůvkou z kopřiv a pampelišek. Další bramborový minizáhon nevznikl rytím, ale posazením brambor na trávu a nakladením kupy posečené trávy. Bydlí tam slepýš. Trávu sekám kosou, sekačku ignoruju. A tak. Děláme co nás baví. Jako vždy.

Opět mám posilovnu zadarmo, radost z práce a navíc zdravou zeleninu. Zatím špenát (už 3 sklizně), křen, zelenou cibuli, kopr, dobromysl, pár jahůdek a koš višní. A vlastně taky pampelišky, kopřivy, řebříček, jitrocel a mateřídoušku. Ale hlavně tu radost.
Report z VeganFestu

20. března 2013 v 13:18 | Lenny

V první polovině března proběhl v Brně VeganFest.


Bilancování

9. ledna 2013 v 22:53 | Lenny

Jsem tu! Tak jaký byl váš rok 2012? Já jsem zažila podzim, kdy jsem pracovala na několika frontách najednou a do toho se ještě stěhovala. Zažila jsem neskutečný celý rok, o kterém se mi před dalším rokem ani nesnilo. Sice hodně náročný, ale takový ten, kdy se vám postupně plní vaše přání, a kdy máte to štěstí, že můžete kousek po kousku rozpracovávat svoji kariéru a učit se spoustu nových věcí, a přitom už to nové žít. Rok, kdy můžete pracovat sám na sobě. A to je obrovská výsada a důvod ke vděku.

pracovní deník (30.6 - 15.7.)

3. srpna 2012 v 17:24 | lenny

Poslední den v červnu jsme strávili v tréningovém centru Zbrojovky Brno na akci Ligy lidských práv - Liga cupu. Měli jsme na starosti část doprovodného programu, a u té příležitosti jsme se snažili co nejvíc propagovat naši práci. Bylo neskutečné vedro a ještě jsme tam zapomněli jednu tašku s věcmi, takže jsme z toho byli docela down. Ještě další 2 dny jsem vydržela aspoň něco dělat, ale třetí den mě to vedro udolalo a já jsem skončila na břehu Príglu. A moje pracovní morálka se šla opalovat taky.

pracovní deník (23. - 29.6.)

11. července 2012 v 22:29 | lenny
Tento týden začal strašně moc příjemně - dvoudenním seminářem Automatická kresba, o kterém jsem už psala. Pokračovala pracovně, když jsem si začala chystat podrobnosti na moje první přednášky, a taky radostně, když jsem si koupila vlastní přístroj na měření tuků (doteď jsem používala ten co je v kanceláři, kde teď jsem, ale vzhledem k tomu, že už brzo budu jinde, tak jsem potřebovala mít svůj) a další drobnosti do kanceláře i domů - svíčky a svícny z Ikei. Taky jsem začala spolupracovat s grafičkou na hezčí a profesionálnější verzi reklamních letáčků a po hodně dlouhé době si neplánovaně zašla na mši do "mého" kostela u sv. Jakuba.

pracovní deník (17.-22.6.)

4. července 2012 v 10:57 | lenny

Tento týden jsem rozpracovávala první přednášky mého kurzu zdravé výživy, a současně jsem pokračovala v propagaci kurzu na internetu. Pořád ještě čtu Dale Carnegieho. Na závěr týdne jsem si zarelaxovala při výletu do ZOO (máme ji skoro za barákem a navíc jsme odněkud dostali 2 volňásky). Nejvíc mě nadchli vlci a surikaty a malí kozlíci v dětské ZOO.


pracovní deník (4. - 14. 6.)

25. června 2012 v 12:56 | lenny

Další dva pracovní týdny jsem zůstala sama doma, takže jsem mohla pracovat bez ohledu na potřeby druhých. Zapracovala jsem na time-managementu, a i když jsem hodně času strávila přemýšlením - abych si uspořádala myšlenky a život, a taky relaxací u seriálu Spartacus, podařilo se mi pracovat tak, že jsem sama se sebou byla docela spokojená. Každý den jsem něco vyřešila a udělala, i s těmi klienty mi to začalo fungovat trochu líp. Jen mi chyběla inspirace a pořádné jídlo a ...
Četba (osobní rozvoj): Dale Carnegie - Jak rozvíjet vztahy s lidmi, působit na ně a získat jejich důvěru.

pracovní deník (14. 5. - 3. 6.)

23. června 2012 v 19:38 | lenny
Další dva pracovní týdny jsem strávila hlavně spřesňováním detailů budoucího kurzu a snahou o jeho propagaci (což znamená vyrábění, tisk a roznášení letáčků).

pracovní deník (22. 4. - 13. 5.)

23. června 2012 v 1:20 | lenny

Jak už jsem tu napsala, pracuji na rozvoji své kariéry i sama na sobě. Ten osobní rozvoj je v mém případě, když se snažím být dobrým osobním poradcem a dobrým člověkem, možná ještě důležitější než ten zbytek (i když bez znalostí by to taky nešlo, ale ty už teď jen prohlubuju a doplňuju). Mám sama se sebou velké plány. Někdy si připadám jako Ferda mravenec, práce všeho druhu. Jsem ředitel marketingu, odborník, psycholog, webmaster, účetní, grafik, sekretářka, roznašeč letáků, tiskový mluvčí, manažer i zaměstnanec v jednom. A ve všem se potřebuju zlepšovat. Podle rady mé osobní koučky, paní Marie, jsem si zavedla seznam pěti důležitých úkolů na každý den. Když je splním, vím že jdu dopředu. Teď mě inspiroval Temnářčin projekt, a v jeho duchu si budu zapisovat svoji práci a pokroky veřejně.

 
 

Reklama

Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.