deníček

vánoční pohoda ve zkratce

28. prosince 2010 v 20:49 | lenny
Včera u kamarádky Lenky, už čtvrtý Vánoce, dárečky jsem trefila tak, že mi i s Jiříkem pěkně dlouho děkovali a nepřestávali se divit, jak jsem věděla, že se jim zrovna tohle bude tak líbit. Což mě prostě těší, strašně moc. A taky mě těší, jak jí ty naušnice sluší, a že jsem strávila tak milý odpoledne. Bylo povídání, Člověče nezlob se, prohlížení fotek, focení Jiříkovou novou zrcadlovkou a krocení dravé zvěře - Jeníček mě pasoval do role svýho plyšáka. Nejdřív ostýchavě, ale za chvilku už jako bych byla doopravdy plyšák, kterýho zná od narození. Cuchání vlasů, autodráha na mým stehně a čertíci. Užila jsem si to. Fotky budou na FB.

Mějte se, jak chcete...

... a jak to nakonec proběhlo

26. prosince 2010 v 13:41 | lenny
Myslím, že jsem naposledy psala něco o tom, že se těším na maminčinu kapří polívku a na dárečky, a ještě někdy před tím jsem psala, že mě čeká mrkvový pole a promočený rukavice. Takže - jak to nakonec všechno proběhlo?

třetí Vánoce

24. prosince 2010 v 12:13 | lenny
PF 2011

nachmochmil se Chmichmuchpán...

21. prosince 2010 v 12:40 | lenny
Diviši, nechmochmi a jez! Dalších pár skvělých dnů u Čarodějů, tentokrát od soboty do pondělka, předvánočně a bez foťáku.

(ne)stíhám

14. prosince 2010 v 19:52 | lenny
Minulé úterý jsem si zajela do Prahy na adventní trhy a taky pro teplé triko Moira. To jsem ocenila hned ve čtvrtek, kdy jsem zase skoro po týdnu vyrazila na farmu, i když... Celý den jsme byly zalezlý ve skladu, vlastně jsme jenom nachystaly zeleninu do balíčků, který jsme potom večer odvezly do Pardubic.

adventní Praha

8. prosince 2010 v 23:39 | lenny
Včera odpoledne výlet do Prahy. Adventní, nakupovací, na spravení nálady, s otevřenýma očima pro krásu a srdcem pro atmosféru, jenom trochu unaveně. Sama. Viděla jsem racky nad Vltavou a dospělé lidi, kteří se radují jako malé děti, dělají koule ze špinavého sněhu a ty potom se smíchem hážou na proplouvající lodě...
Karlův most

zasněžený, zmrzlý, natěšený...

6. prosince 2010 v 17:29 | lenny
Minulý víkend jsem začala pracovně. Když jsem v sobotu odcházela z domu, manžel ještě spal. Přes noc napadl sníh, tak jsem poprvé vytáhla svou bílou Kenvelo bundičku a pelášila do Polabin na farmářský trhy. Přišla jsem tam ale moc brzo, tak jsem si ještě stihla projít obchůdky u Intersparu, no a pak už jsme stály nad bedýnkama se zeleninou, usmívaly se na zákazníky... a mrzly, i když bylo krásně, dokonce svítilo sluníčko. Prodalo se toho překvapivě docela dost, takže jsme to už za hodinu mohly sklidit a jít se rozehřát. Já jsem pak pokračovala přes univerzitní knihovnu, různý obchody a nakonec jsem si ještě prošla čerstvě otevřený trhy na Perštýňáku. Zrovna tam předváděli parodii na historický šerm, tak jsem se i pobavila...

velká sklizeň

25. listopadu 2010 v 23:05 | lenny
Počasí se nemilosrdně překlápí z teplých podzimních dnů do mrazivého adventu a předvánočních plískanic. Podle předpovědi mělo ve středu začít pořádně mrznout, tak jsme si naplánovaly, že během pondělka a úterka sklidíme všechno, co je potřeba.

ovíněný brněnský

23. listopadu 2010 v 19:57 | lenny
V pátek se na farmě nepracovalo, paní šéfová odjela a já jsem mohla taky. Ještě v týdnu jsem obvolala rodinu a kamarády z Brna, a všichni si na mě udělali čas, Lenka mě dokonce hned pozvala na oběd, tak jsem se mohla sbalit a odjet do mé rodné vesničky. Jela jsem až odpoledne a v Brně jsem měla ještě nějaký čas, akorát tolik, abych se prošla přes Svoboďák do antikvariátu a tam koupila Studnu osamění od R. Hallové, kterou jsem rozečetla sotva do půlky a už jsem ji musela vrátit do knihovny, tak mi to přišlo vhod. Cestou jsem zahlídla brněnský "orloj" a dřevěný stánky, už nachystaný na adventní trhy. Nojo, advent, trhy... už abych začala vymýšlet, co dát komu k Vánocům...

stýskací a těšící

18. listopadu 2010 v 20:58 | lenny
Asi na mě jdou nějaký podzimní splíny, nebo nevím. Mám krásnej život, moje práce mě baví, jsem zdravá, mám kolem sebe skvělý lidi... Minulý pátek jsem zažila krásné probuzení, když mi přišla dát "dobrý ráno" kamarádka se svým synkem v náruči a její muž mě pak odvezl až na farmu... A moje paní šéfová je na mě hrozně hodná, minule mě přišla vysvobodit z mrkvovýho pole, prý kde jsem tak dlouho, že už přece musím mít hlad a musí mi být zima, a dneska mi uvařila tak výbornej oběd, že jsem se úplně přecpala :)
 
 

Reklama

Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.