filmotéka

půl roku ve filmech (2)

29. ledna 2012 v 18:27 | lenny

6) Arizona Dream.
****
Johny Depp mladíček a matka s dcerou a létací stroj a létací sny Emira Kusturicy. Viděno ještě dřív než na začátku, smích a blízkost a rozpaky a druhý den to nejkrásnější probuzení.


půl roku ve filmech (1)

28. ledna 2012 v 13:14 | lenny

Za posledního půl roku můj život dostal nový směr. Hodně věcí jsem zkusila úplně poprvé, hodně jsem se naučila. O svým životě tu ale psát nebudu. Jenom o těch filmech, který jsem viděla za posledního půl roku. A protože jich je kupodivu hodně, dávám sem dnes první várku.

Sleepy Hollow čtyřma očima

12. října 2011 v 1:28 | lenny
Jdu se dívat na film s Johny Deppem, na Ospalou díru... Ten znám, Depp je úžasný, je nádherný a skvěle hraje. Horory sice nemusím, ale na tenhle bych se taky podívala... Tak jo, budeme se dívat společně...


Sleepy Hollow. Film, který vtáhne diváka do své atmosféry od prvního záběru - kapající pečetní vosk rudý jako krev, hudba, a cesta kočárem přes věčně ztemnělou a zamlženou krajinu. Neklid koní, zvuky taseného meče a muž v paruce vyskakující z kočáru. Děs v jeho očích a potom už jenom jeho krev na hlavě polního strašáka.

průvodce

27. února 2011 v 19:13 | lenny
Jak je v poslední době mým zvykem, podívala jsem se v sobotu v noci zase na jeden zajímavý film. Tentokrát byl japonský, plný překrásné hudby a lásky a úcty k živým i mrtvým. Film Průvodce (Okuribito) je totiž o muži, který našel smysl života v provázení mrtvých k jejich poslednímu odpočinku...


Samson a Dalila

6. února 2011 v 19:29 | lenny
Tak po shlédnutí filmu Samson a Dalila už vím, co je to minimalistická lovestory. Že dobrý film nemusí mít skoro žádné dialogy. Že někdy se všechno důležité dá vyjádřit i jediným gestem nebo pohledem...

02_05_2011_23_56_29

Wolfs Rain

4. srpna 2010 v 23:09 | lenicka
Tak koukám, že se na blogu rozpoutala diskuze mezi příznivci a odpůrci anime... Nebudu tu raději psát o tom, že anime patří k mým nejoblíbenějším filmům a vysvětlovat proč, ani že anime vážně není jenom Pokémon nebo Naruto nebo hentai. Raději stručně představím jeden anime seriál, který je pro mě takovou srdeční záležitostí.

Apocalypto

13. prosince 2009 v 0:32 | lenicka
Od tohoto filmu jsem očekávala tupou krvavou podívanou, ale velmi příjemně mě překvapil. Krev v něm sice uvidíme, ale myslím, že není nadbytečná (i když některé záběry rozhodně nejsou pro děti nebo pro slabé povahy). Místo záběrů krvavých ran, ve kterých se vyžíval Gibson v Umučení Krista, je tu spíš zobrazená necitelnost tyranů a strach jejich obětí. A vůle přežít, která je přirozená, a proto musí nad civilizací, která zdegenerovala, nakonec zvítězit.

legenda o mečích, barvách a lásce

4. října 2009 v 10:50 | lenicka

Hrdina (Yīng Xióng), režie Yimou Zhang, 2002.

Mám ráda poetické, lyrické filmy. Filmy, ve kterých hraje velkou roli choreografie scén, kde je více tiché než hlasité hudby a ve kterých zadumaní hrdinové studují kaligrafii a vyjadřují se téměř beze slov. Film Hrdina je přesně taková nádherná podívaná, napoprvé i napodruhé i napodesáté, i když i napodruhé jsem měla problém určit kdo je kdo a o co vlastně jde. Děj se totiž několikrát vrací k předchozímu ději a jen pomalu se vyjasňuje, co a proč se tehdy stalo. Kostru celého filmu tvoří audience u vládce říše Čchin před 2000 lety. Vypadá to, že bezejmenný bojovník mu přináší trofeje ze zabitých nepřátel. Že zabil Nebeského a ostatní pouze proto, aby se dostal blíž ke králi. Nebo se Nebeský nechal schválně zabít, aby mu k tomu pomohl?

die fetten jahre sind vorbei

30. června 2009 v 16:03 | lenicka
Když byl minulý týden Luboš na služební cestě a já jsem zůstala sama doma, koukala jsem pozdě v noci na televizi. Nejdřív na česko-slovenský film Děvčátko (2002), který už podle obsazení (Dorota Nvotová, Tatiana Vilhelmová, Martha Issová, Ondřej Vetchý, Dana Batulková...) sliboval zajímavý zážitek, ale nakonec se mi nijak zvlášť nelíbil. Zato mě hodně zaujal německo-rakouský film Občanská výchova (režie H. Weingartner, 2004). Nehledě na to, že tento film má doporučený ke shlédnutí česká komunistická mládež, objevují se v něm zajímavé (za)myšlenky, krásné záběry přírody, něžná láska a v jednom místě i hudba, která mi zněla v uších ještě celý další den.

tank girl

29. března 2009 v 13:54 | lenicka

Woohoo, to byla jízda!!! Mluvím o filmu Pancéřová holka (v originále Tank Girl), který jsme viděli v pátek v noci. Film natočila Rachel Talalay podle komixové předlohy, kterou nakreslil Jamie Hewlett a napsal Alan Martin.
 
 

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.