go

go turnaj v Pardubicích

21. července 2010 v 16:22 | lenicka
Letošní pardubické Moyo Open bylo ve znamení parného slunce, horkých nocí, osvěžujích přeháněk a toulání po pardubických čajovnách a hospůdkách... Poznala jsem nové lidi a setkala se s těma, který znám už dlouho a vždycky je zase ráda vidím (v čele s rodinou Dvořáčků, která u nás byla stejně jako loni ubytovaná)...

go turnaj u brněnské přehrady

7. září 2009 v 21:56 | lenicka
V poslední době se hraní go moc nevěnuju. Na turnaj jsem se těšila proto, že je v pěkném prostředí v hotelu Santon hned vedle přístaviště na brněnské přehradě, a taky a hlavně proto, že jsem se zase mohla setkat se spoustou kamarádů a známých. Herně jsem nečekala nějaký výborný výsledek, což se mi potvrdilo.

Moyo Open 2009 – komunitní Pardubice

20. července 2009 v 20:48 | lenicka
Letošní go turnaj v Pardubicích začínal páteční registrací. Pro mě teda začínal už ráno, když jsem začala zmateně pobíhat po bytě a uklízet nepořádek, ale to by nemuselo být, kdyby tam ten pořádek byl permanentně - což není. A protože jsme očekávali spřátelené goisty z Jeseníka a z Hradce, potřebovala jsem to všechno dát do pucu, abych se nemusela stydět (i tak mi ještě dost k dokonalosti chybělo). Takže vyluxovat, uklidit... a jít se zaregistrovat.
Asi za hodinu (někdy po sedmé hodině) začalo první kolo. Nastupovala jsem jako 17k a můj první soupeř měl být 16k jménem Andrij Pylypchuk. Docela mě překvapilo, když jsem na druhé straně gobanu uviděla maličkého kluka (podle Mikyho vypadal jak holčička - ale to promluvil ten pravý, že...).

go turnaj Blansko 2009

24. února 2009 v 10:42 | lenicka
Letos byl Luboš rychlejší - napsal už reportáž na stránky pardubického Go klubu. Proto tentokrát budu psát hlavně o sobě, i když toho není vlastně moc. Nehrála jsem žádné těsné partie, žádné vyčerpávající boje, vlastně jsem hrála mnohem uvolněněji než dřív.
Do Blanska jezdíme rádi hlavně kvůli atmosféře a spoustě kamarádů, a to nezklamalo ani tentokrát. Co mě zklamalo byly záchody - ano, taková banalita, kdy organizátoři nejsou schopní zajistit otevření dámských záchodů a holky musí chodit ke klukům, dokáže pěkně otrávit jinak skvěle zvládnutý turnaj. Ale přežily jsme snad všechny bez problémů. A teď už ke hře.

pandanet go turnaj Brno

10. září 2008 v 20:58 | lenicka
Na turnaji jsem startovala jako 19k, poslední týden se mi hrálo dobře, a tak jsem doufala v dobrý výsledek. První kolo začínalo v pátek 5. 9. večer. Za soupeře jsem měla malého kluka Martina Junka (19k). Nehrál nijak špatně, ale porazila jsem ho.

Moyo Open 2008

17. července 2008 v 22:32 | lenicka
V pátek 11. července jsem rozehrála první kolo pardubického turnaje v go Moyo Open, který je součástí festivalu stolních her (hlavně šachu, ale i Magicu, scrabblu, mariáše ad.) Czech Open. Jak jsem zjistila, nebylo tu moc hráčů, se kterými bych si mohla zahrát vyrovnanou hru. Začínala jsem 4. od konce jako 18k, a hned v prvním kole jsem dostala Filipa Alberta, který nakonec vyhrál 5 ze 6 kol. Kvůli starostem s příjezdem mých rodičů jsem se nedokázala dost soustředit, a tak pro tohoto 17k hráče nebylo těžké nedovolit mi ožít jednu skupinku, uzavřít si moyo a vyhrát asi o 60 bodů.

go turnaj Blansko 2008

25. února 2008 v 19:21 | lenicka
Turnaj začal v sobotu 23. února v prostorách ZŠ v Blansku. Opět jsme chtěli soutěžit i za družstva, ale někteří kamarádi nemohli jet, jeden z neznalosti slíbil svou účast spřátelenému týmu brněnské Chajovny, tak jsme museli sáhnout do rezerv a v našem týmu (já, LuBosh, Honza) byl i Honzův bratr Marek, který se teprve začíná učit.

návštěva u brněnských goistů

14. prosince 2007 v 20:44 | lenicka
Už z dřívější doby znám kluka, který má go-nick Darigaaz. O to víc mě překvapilo, když jsem ho jednoho dne potkala na turnaji. Od té doby se potkáváme docela často. Nedávno mě pozval na schůzku brněnských goistů, které probíhají každé úterý od 18:30 v Chajovně na Dominikánském náměstí.
Toto úterý jsem tedy přišla. Nejdřív jsem se jenom dívala, jak Darigaaz hraje, a jak se Chajovna změnila od mé poslední návštěvy. Potom mě vyzval Honza Smutný neboli Sadic (8. kju), abych si s ním zahrála. Namítala jsem sice, že proti němu nemám šanci, ale nedal se odradit. Hra byla pro mě hrozně těžká, i když mi dal H9. Hrál agresivně a rychle mě rozdrtil, ani jsme nemuseli počítat.
Potom se mnou hrál Tomáš Kruml (2. kju); taky mi dal H9. Ze začátku na mě byl hodný a dával mi cenné rady. Potom se nechal ukolébat mou neohrabaností a udělal velkou chybu. Ještě mě upozorňoval, že můj tah byl příliš odvážný, ale ukázalo se, že jsem záchranou své skupinky zároveň dala atari na 2. linii na jeho skupinku a tím jsem hodně získala. Hru jsme nestačili dohrát, protože jsem musela pádit na vlak, ale Tomáš to spočítal na remízu.
Tato návštěva byla pro mě zajímavá a přínosná, už jen proto, že jsem si mohla zahrát naživo i s někým jiným, než obvykle hraju (a navíc s takto nízkými kju). Ráda se do Chajovny zase někdy vypravím.

propaguju go

23. října 2007 v 13:15 | lenicka
V pátek a v sobotu jsem propagovala go na veletrhu Naše dítě v pardubickém Ideonu. Dostali jsme nabídku udělat turnaj v go pro děti jako doprovodnou akci, ale protože to umí max. 6 dětí v celém městě, využili jsme to pro nábor dětí do kroužku a celkovou propagaci této hry. Pro mě to byla první větší akce, která organizačně ležela víceméně na mně, a dneska mám pocit, že jsem to zvládla. Napsala jsem propagační letáčky, všechno jsem domluvila, manžel dojel do Prahy do agentury PromoGo pro další materiály.

turnaj go Brno

3. září 2007 v 16:30 | lenicka
Turnaj v go proběhl tento víkend v brněnském hotelu Santon u přehrady. Už jsem hrála na jednom turnaji, ale až potom jsem začala zvládat zahájení a rozvíjení hry. Do tohoto turnaje jsem proto vstupovala s nulou jako 20 kju. První kolo v pátek večer jsem vyhrála drtivě, druhé kolo v sobotu ráno proti 19 kju jsem vyhrála asi o 45 bodů. Obě probíhaly podobně, měla jsem velké moyo, soupeř zkoušel invazi, to jsem vždy zachytila zdálky, takže soupeř mi dal vždycky 2 hrstě zajatých kamenů. Třetí kolo bylo sice proti 20 kju hráči, ale byl to první dospělý soupeř. Měla jsem hrozný začátek, pak jsem srovnala krok, ale už bylo pozdě. Prohrála jsem asi o 40 bodů. Těšila jsem se, že další soupeř bude lehčí, bohužel ale 18 kju - i když další dítě, ale zato se přihlásila únava z celého dne a já jsem prohrála o 1 a půl bodu. Přesto jsem byla pyšná na to, jak jsem soupeři umrtvila vcelku velkou skupinku kamenů. Prohrou se mi rozplynul sen o peněžité výhře za 5 her z šesti hraných. Z nedělního programu jsem se odhlásila a zvolila jsem raději oslavu narozenin své sestry. I tak jsem získala. I když jsem zůstala 20 kju, moje skóre se zvýšilo ze základních 100 na 136 a patří mi 223. příčka českého ratingu.
Mnohem lépe na tom byl manžel, který vyhrál 5 her a šestou prohrál o minimální rozdíl půl bodu. Odnesl si penízky, diplom a neuvěřitelné zlepšení o 292 bodů ratingu, což je nejvíc ze všech českých hráčů od poslední aktualizace, a stal se tak 151. hráčem v ČR.
 
 

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.