jídelna

jak jsem se naučila píct chleba

20. července 2011 v 21:55 | lenny
Víte, jak se peče pravý kváskový chleba? Bez pomoci kvasnic? Já to donedávna taky nevěděla, i když takový chleba jím u nás na farmě skoro pokaždý, když tak jsem. Až před dvěma týdny se na to paní šéfové zeptala moje kamarádka Lenka, kterou jsem vzala na farmu na návštěvu. A protože jí chleba moc chutnal a protože není takovej lenoch jako já, hned si nechala odlít do skleničky trochu kvásku, aby si ho mohla vzít s sebou do Brna a vyzkoušet si pečení sama. Jenomže si zapomněla kvásek v mé ledničce :)

cosi jako nasi goreng aneb pátrání po indonéském rizotu

20. března 2010 v 20:08 | lenicka
Určitě už jsem tu někdy psala, že mám moc ráda asijskou kuchyni. Nejraději indickou a japonskou, ale tentokrát jsem měla chuť zabrousit do indonéské. Rozhodla jsem se uvařit nasi goreng, protože jsem to viděla v obchodě v chladicím boxu jako hotovku do mikrovlnky. Jenže při pátrání "jak na to" jsem narazila na velice rozdílné recepty. Vycházela jsem ze zdrojů, které jsem si už dřív prověřila (třeba Apetit) a taky z toho, co vím o indické kuchyni, která je dost podobná.

canelloni plněné špenátem

27. února 2010 v 14:21 | lenicka
Tak jsem opět nedodržela svůj slib, že brzy napíšu, ale mám dobré zprávy - sníh už skoro slezl a dneska jsem se byla podívat na zahrádku. Nadloubala jsem si trochu hlíny, abych mohla zasít rajčata, a zase jsem šla domů, i když bych nejraději odhrnula poslední hromádky sněhu a začala se setím ... A recenze na religionistické knížky už mám taky skoro napsané!

Dneska napíšu recept na canelloni plněné špenátovou směsí. Znáte canelloni? Jsou to takové těstovinové trubičky, používají se podobně jako lasagne, jenom se plní dovnitř.

brutnák jako špenát

22. ledna 2010 v 23:00 | lenicka
Ahoj moji drazí blogoví přátelé! Doufám, že jsem vás sérií religionistických článků úplně neodradila, ale v této době je religionistika opravdu skoro to jediné, čím se zabývám. Občas ale taky vařím, protože když se odbývám, tak nemám energii. A vaření je pro mě docela dobrý relax.
Dneska vám chci napsat recept, ve kterém je hlavní surovinou BRUTNÁK, což je naprosto nenáročná krásná samovýsevná letnička s chlupatými listy a jemnými modrými kvítky. Ty se můžou nakládat do cukru, jak to dělala moje babička, a dávat dětem jako cukrátka. A z listů si uděláme jídlo na způsob špenátu. Teda ne špenátového protlaku, ale dobrého špenátu s jednou španělskou vychytávkou v podobě trochy vína.

2x pizza

27. října 2009 v 23:45 | lenicka
Když mám plný zuby chleba, upeču k večeři pizzu. Když nemám čas, používám koupené mražené korpusy, když mám čas a náladu, udělám si těsto sama. Asi před měsícem jsem si na těsto zadělala a kupodivu se podařilo, vůbec nelepilo, krásně kynulo a příjemně se s ním pracovalo. Do těsta dávám kvásek zadělaný ve vodě, mouku (část hladké, část polohrubé, část celozrnné, jak mě napadne) a pár lžic oleje. Propracuju a dám na hodinu kynout. A pak zase propracuju.

sváteční zapečená čekanka

22. října 2009 v 17:14 | lenicka
V neděli jsme oslavili šesté výročí naší svatby, a k výročí patří i sváteční a nevšední jídlo. Zkusila jsem experimentovat - koupila jsem dva čekankové puky. Potom jsem hledala, co dobrého se z nich dá vykouzlit, ale všude jsem našla jenom jeden způsob s různými variacemi. Tady je recept, který jsem z těch několika variací nakonec udělala:

pangasius na zelenině

27. září 2009 v 14:26 | lenicka
Zdravý, lehký a chutný podzimní oběd...

V pátek jsme byli s Lubošem oba doma, tak jsem musela přemýšlet, co uvařit. Protože ryba je tradiční páteční jídlo a v ledničce jsem objevila spoustu zeleniny, vymyslela jsem si následující recept.

těstoviny s kapustou a oříšky

30. srpna 2009 v 8:00 | lenicka
Tak jsem byla sama doma a dostala jsem hlad. Chvíli jsem přemýšlela, a protože jsem měla koupenou kapustu, rozhodla jsem se pro tohle rychlé a vyvážené jídlo. Recept, podle kterého jsem vařila, najdete v mé oblíbené Dadalově kuchařce, ale je to recept od mého ještě oblíbenějšího Jamie Oliviera, šéfkuchaře bez čepice.

večeře ve stylu suši

1. října 2008 v 16:40 | lenicka
Minulý týden jsem dostala chuť na suši, možná i proto, že jsem četla jeden japonský román, anebo proto, že mám asijskou kuchyni prostě ráda. Ale suši je přece drahá a pracná záležitost... Nebo ne?
V pátek 26. září jsem z různých zdrojů dala dohromady a hned taky vyzkoušela takovou levnou a jednoduchou verzi. Tady je seznam ingrediencí a návod:
 
 

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.