na cestách

u Drátenické jeskyně

2. ledna 2009 v 18:33 | leni
#13: Dratenicka jeskyne

V pondělí 29. prosince jsem se s manželem a mamkou vydala z Babic směrem ke Křtinám. Šli jsme lesem po zelené značce, kolem polí. Pak jsme chvíli nevěděli, kde přesně jsme, ale nakonec jsme vyšli v zatáčce na silnici do Křtin, přesně kde jsme to čekali. Přešli jsme silnici a pokračovali jsme po modré značce na křižovatku. Kousek před křižovatkou mi ujela noha po zamrzlé cestě, a protože jsem měla v ruce foťák a starala jsem se hlavně o to, abych ho nerozbila, eleganně jsem se odporoučela na zem, ruku s foťákem nad hlavou. Naštěstí se mi nic nestalo, jen jsem poskytla zábavu turistům, kteří šli zrovna okolo :-)))

dobytí Krkaňky

25. prosince 2008 v 15:39 | leni

# 12: Krkanka

Na První svátek Vánoční jsme se probudili do krásného slunečného rána, jako stvořeného pro delší procházku. V deset hodin jsme tedy vyrazili z Ronova do kopečka na Žlebskou Lhotku, kolem Chvalovic, směr kopec Krkaňka. Přes Chvalovice jsme šli dál do lesa po červené, ale protože bylo nad nulou, jeden úsek cesty bylo bláto rozježděné od traktorů, které tu likvidují následky orkánu Ema. Tady je necelých 500 mn.m. a tak smrkové lesy nepůsobí úplně přirozeně. A samozřejmě při takovém velkém větru docela padají.

na soutoku Labe a Chrudimky

26. listopadu 2008 v 13:47 | leni

# 11: Soutok Labe-Chrudimka

V pondělí 17. listopadu byl svátek, a tak jsme zůstali doma v Pardubicích. Manžel se už těšil, až si vyjdeme na procházku spojenou s "lovem na krabičky" a já jsem měla už dlouho nalezenou polohu jedné nedaleko našeho domu. Měly v ní být dokonce nějaké travel bugy a další zajímavé věci.

babická schovka

21. listopadu 2008 v 16:46 | leni

# 10: Babicka schovka (multi #1)

Mou desátou keškou a zároveň mou první multi-keší byla ta s názvem Babická schovka. Multi-keš je taková, kde na úvodních souřadnicích najdete pouze indicie nebo odkaz na další místo a tam třeba na další nebo na finální místo, kde je uložená krabička - podle toho, jak si to autor nachystal. Což je docela složité pokud nemáte GPS a nemůžete si zadat zjištěné souřadnice do přístroje a musíte se na místo vracet a pokaždé si polohu vyhledávat v internetových mapách.
Tato multi-keš mi ovšem moc problémů nenadělala, protože leží poblíž vlakového nádraží v Babicích nad Svitavou, kudy minimálně jednou týdně chodím. Takže první týden (koncem října) jsem našla stage 1 a indicie na stage 2, což je mechem obrostlý pomník dvou lesníků (C. Schweitzer a F. Zeman). Tam jsem 4. listopadu našla další indicii a třetí týden (11. listopadu) jsem se mohla pokusit odlovit finální krabku. Odlov byl rychlý a úspěšný a skrýš pěkná. Jenom v krabičce toho opět moc nebylo, tak jsem jenom přidala svítící hvězdičku a šla jsem domů.

malá Macocha

8. listopadu 2008 v 8:00 | leni

# 9: Mala Macocha

Protože se už změnil čas na zimní a není odpoledne dost dlouho světlo, můžu chodit lovit kešky jenom o volných dnech nebo ve městě. Jedno krásné podzimní odpoledne, kdy jsme byli s manželem na návštěvě u mých rodičů, jsme se vypravili ulovit kešku s názvem Malá Macocha. Malá Macocha je zasypaný rudný důl na horním okraji Babic nad Svitavou. Vede k ní žlutá značka od rozcestníku kolem hájenky ven z vesnice. Rozhodla jsem se prozkoumat Malou Macochu důkladně a slézt na dno. Měla jsem klouzavé boty, tak jsem se bála, jak potom vylezu nazpátek, ale zbytečně.

muflonní studánka a památník J. Bohdaneckého

6. listopadu 2008 v 8:00 | leni

# 7: Mufloni studanka
# 8: Pamatnik Josefa Bohdaneckeho

Tak tyto kešky byly nakonec hodně dobrodružné, hlavně kvůli tomu, že se čím dál dřív stmívá. Vyjít jsme mohly až po práci (sestra) a po škole (já), takže opět v úterý (21. října) před čtvrtou hodinou. A opět nádherné počasí, naštěstí.

stará vápenka

5. listopadu 2008 v 14:04 | leni

# 6: Stara hut/Old smelt-house

Keška má sice název "Stará huť", jedná se ale o bývalou pec na výrobu vápna. Stojí při cestě mezi Ronovem a Třemošnicí, takže jsme kolem ní už mnohokrát projeli. Když jsem zjistila, že je u ní keška, tak jsem se tam vypravila.
19. října mě manžel dovezl autem až skoro k vápence. Potom pokračoval přes Třemošnici na hřbitov v Běstvině a já jsem šla hledat kešku. Konečně jsem tak mohla vápenku prozkoumat zblízka. Už se rozpadá a je porostlá rostlinami, ale na pohled je velmi zajímavá. Kešku jsem našla lehce, úkryt se mi zdál dost nápadný. Samotná krabka mi připadala trochu vykradená, obsahovala jenom dvě plastové figurky. A logbook vypadal jako salát. Ještě, že tam nějaký předchozí dobrodinec nechal kus papíru, abych se mohla zapsat.
Po pár minutách jsem neměla co dělat, a tak jsem se vrátila k silnici a čekala, až mě manžel zase vyzvedne. Ještě jsem se tedy kochala pohledem na vápenku v zapadajícím slunci a pak hurá domů.

hledám skrýš pro Moosa

23. října 2008 v 8:00 | leni

# 5: Svaty Martin/Saint Martin

Tento článek navazuje na ten předchozí. Z pokladnice u Slučí studánky jsem si donesla travel bug "Moose, son of Daisy of Broken Leg". Chtěla jsem tedy najít další krabku, kam bych ho umístila. Rozhodla jsem se pro kešku u kostela Svatý Martin.

Slučí studánka, památník lesníků a první TB

22. října 2008 v 7:00 | leni

# 3: Sluci studanka
# 4: Pamatnik umucenych lesniku

Krásné úterní odpoledne jsme si se sestrou vybraly pro výlet spojený s lovem na krabičky. Dne 7. října skoro ve 4 hodiny odpoledne jsme vyšly ze stanice Adamov po žluté značce, která vede serpentinami do kopce. Po každé obrátce se nám naskytnul nový výhled na Adamov a celé okolí. Stromy už se barvily do žluta a červena, takže nádhera...

cache na Kubíkových Dubech

21. října 2008 v 14:01 | leni

# 2: Kubikovy duby

O Kubíkových Dubech už jsem tu psala, takže teď jenom o tomto výletě. Absolvovala jsem ho 4. října odpoledne. Vyjeli jsme si opět na ořechy a potom jsme se vydali nejdřív přes louku nahoru k lesu a po lesní cestě po červené značce na rozcestí. Z rozcestí jsme měli jít dál po cestě do kopce směrem na Počátky, ale paní tchýně, znalec místního terénu, nás vedla zkratkou lesem. Po chvilce jsme došli na další rozcestí, ze kterého vedou cesty do Třemošnice, do Horních a Dolních Počátek a nazpátek na Kubíkovy Duby. Na tomto rozcestí stojí pěkný dřevěný altánek.
Začala jsem obíhat všechny skrýše v okolí, které odpovídaly nápovědě, ale nic jsem nenašla. Vrátila jsem se na rozcestí a chtěla jsem to zkusit kousek vedle, ale manžel už skrýš viděl a zavolal mě k ní. Skrýš to byla pěkná, ale z ní jsem vytáhla provlhlý igelit, dost odporný na dotek. Ale měla jsem to! Takže jsem se zapsala, vyfotila s krabkou v ruce a zase jsem to vrátila na původní místo.
Cestou domů jsem si ještě natrhala kytičku plané máty. Další pěkný výlet!
 
 

Reklama

Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.