na cestách

naše první cache

19. října 2008 v 23:35 | lenicka

# 1: Srnčí studánka

Mojí první keškou (co je geocaching? vysvětlení tady) byla Srnčí studánka. Na lov jsme se vydaly společně se sestrou. Vyšly jsme z vlakového nádraží Babice nad Svitavou v úterý 30. září pár minut před čtvrtou hodinou. Cestu jsme měly naplánovanou jen přibližně, protože jsme se přece po tomto lese toulaly už jako malé holky. Jenomže v té době to tam vypadalo trošku jinak, třeba přibyla nová cesta Brněnka.

Šumava 2008 – závěr

14. srpna 2008 v 21:06 | lenicka
V pátek se rodiče sbalili, aby se vrátili domů. My jsme se s nima svezli směrem k Dobré Vodě. Nějak jsme to nevystihli, a tak jsme se museli asi kilometr vracet. Dobrá Voda je totiž trošku schovaná. Mají tam židovské muzeum Šimona Adlera, altánek s léčivým pramenem a kostel se skleněným oltářem a skleněnou křížovou cestou.

Šumava 2008 – třetí dva dny

11. srpna 2008 v 22:41 | lenicka
Ve středu jsme nasedli do auta a jeli jsme opět směrem Železná Ruda. Tentokrát jsme překročili státní hranice a zaparkovali až u Grosser Arbersee (parkovné stojí 2 eura a automat na placení je zde na solární energii). Kolem jezera vede naučná stezka. Tabule jsou sice pouze v němčině, ale něco jsme i tak pochytili - třeba to, že jezero bylo uměle zvětšeno postavením hráze. Jinak se tam psalo asi to stejné, co u našich jezer. Nejvíc mě zaujal německý název vlochyně (nebo klikve? ono je to hrozně podobné) "Rauschbeere". To mi připomnělo, jak mě strážci NP uklidňovali když jsem to jednou náhodou snědla, že to není jedovaté, že to má účinky jako marihuana. Takže "raušové" bobulky...

Šumava 2008 – druhé dva dny

5. srpna 2008 v 22:17 | lenicka

V pondělí dopoledne bylo pěkné počasí. Luboš se jel projet na kole podobnou trasou, jakou jsme šli v neděli, jenom opačně a trochu dál. V poledne přijeli moji rodiče. Hned jsme šli vyzkoušet místní hospodu U Michala. Zjistili jsme, že tu vaří vážně dobře, výběr je nezvykle pestrý (obsahuje dokonce i jídla z bio-surovin), i když jídla na objednávku jsou poměrně drahá.
Po ubytování rodičů jsme sedli do auta a vyjeli na Špičácké sedlo. Odtud jsme šli po pohodlné asfaltce k Černému jezeru, což je největší a taky nejníže položené šumavské jezero. Když jsme ale zabočili na lesní cestu plnou bláta, která vede od Černého k Čertovu jezeru, některé z nás opustil optimismus. A moc nám nepřidalo ani poprchání a pohled na prudký kopec, do kterého jsme museli vystoupat. Vlastně toho měli rodiče pro ten den už dost, a to jsme museli ještě sejít z kopce po cestě plné kamení a mokrých, kluzkých kořenů. Od Čertova jezera to už byla klidnější cesta, která přetínala sjezdovky na úbočí Špičáku, a dovedla nás kousek pod parkoviště na Špičáckém sedle.

Šumava 2008 – první dva dny

3. srpna 2008 v 20:31 | lenicka

Vyjeli jsme v sobotu 2. srpna asi ve 12 hodin. Jeli jsme na hradeckou dálnici, potom přes Prahu, Plzeň a Klatovy. Na Čachrově v naší oblíbené hospodě jsme se stavili na jídlo. Já jsem si dala vepřo-knedlo-zelo a Luboš roštěnou. Pak jsme jeli přes Skelnou do Prášil. Našli jsme Zámeček a ubytovali jsme se. Už byl večer, tak jsme se šli pouze projít po Prášilech.

Horní Cerekev a okolí

22. července 2008 v 22:55 | lenicka

V sobotu brzy ráno jsme vyjeli do Horní Cerekve. Je to asi 20 km od Telče, kde jsem dřív trávila Prázdniny (v Telči), a na druhou stranu jsou Zahrádky, u kterých jsme jednou měli tábořiště. Takže okolí trochu znám, ale přímo v Horní Cerekvi jsem ještě nebyla. Luboš odjel v 10:30 na závod na horských kolech "Přes tři vrchy Vysočiny" a já jsem vyrazila. Nejdřív jsem došla k nádraží a odtud jsem se se po modré dostala do Horní Vsi. Cesta vedla většinou po ne moc frekventované silnici stíněné obrovskými jasany. Z Horní Vsi jsem pokračovala po žluté polními a lesními cestami na Jenštejn. Kousek nad Vsí jsem se najedla sladkých třešní, potom jsem obdivovala líbeznou krajinu, remízky a pestré a voňavé luční květiny, a přemýšlela jsem si jen tak o životě.

výlet do Staré Boleslavi

1. července 2008 v 23:15 | lenicka

V sobotu 28. června se na novém stadionu za Starou Boleslaví konal maraton horských kol. Luboš si to nechtěl nechat ujít a vzal mě tentokrát s sebou, protože jsem si chtěla prohlídnout památná místa českého národa. Na trať 70 km (ve skutečnosti byla ještě o 10 km delší) se vydal v 10:30. Já jsem se nechala zlákat vůní místního cateringu a dala jsem si vynikající strapačky. Potom jsem vyrazila do centra Staré Boleslavi, kde, jak jsem doufala, budou nějaké informační tabule, které mě navedou, kam jít. Bohužel, žádné info jsem nepotkala, a tak jsem šla jen tak intuitivně.

Šumava 2007

27. září 2007 v 12:01 | lenicka
Na začátku září jsme jako už několikrát strávili pár dnů na Šumavě. Minulý rok bylo krásně teploučko, letos bylo skoro pořád zataženo, občas pršelo, po ránu byly 4°C. Přesto se mi tam i letos moc líbilo. No, zase jsme poznali Šumavu trošku z jiné stránky. Po loňských červených jeřabinách nebylo ani stopy, zato se krásně kouřilo z lesů. Jen jsem trochu litovala, že jsem s sebou nevzala termosku na čaj.

přes Beskydy do Tater

2. srpna 2007 v 14:58 | lenicka
V pátek 20. července jsme s manželem odjeli na dovolenou. Naše dovolené bývají spojené se závody silničních kol a tak to bylo i letos. V sobotu jel manžel závod Beskydy Tour, zatímco já jsem šla na procházku z Kunčic pod Ondřejníkem, kde jsme byli ubytovaní, do Frenštátu pod Radhoštěm a zpět přes Bystrou, kde mají moc pěknou kapličku.
 
 

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.