psaní

začínám psát (kurz psaní, den 1 - 10)

29. března 2011 v 23:15 | lenny
Původně jsem doufala, že kurzem psaní Reného Nekudy projdu tak, jak je nastavenej - to znamená, že každej den si přečtu meil, kterej mi došel, zamyslím se, a pak napíšu tak dvě stránky textu. Jenomže mi do toho pořád něco leze... Jednou trávím večer ve společnosti svých kamarádů, někdy píšu na blog(y) nebo prostě něco jinýho, někdy místo psaní žehlím, a někdy jsem tak unavená, že jenom sednu a trochu se zklidním, tak se mi zavřou oči a okamžitě usnu. Doufala jsem, že budu psát o víkendech, ale bohužel, mohla bych opsat předchozí větu. Jedna akce, druhá akce, jiný psaní a jiná činnost a obrovská únava. Nestíhám ani některý důležitější věci, ani všechny svoje přátele...

velryba si plave, kam chce

25. února 2011 v 14:26 | lenny
Přemýšleli jste někdy o tom, co nás jako čtenáře tolik fascinuje zrovna na tomto příběhu? Proč jsme uchvácení osudem zrovna této postavy, se kterou prožíváme její radost, strach, a třeba i smrt? Čím se liší knihy, které si podmaní čtenáře dalších a dalších generací, od těch, které si přečtete jenom z nudy a brzy na ně zase zapomenete?
...

kurz psaní, začátek

24. února 2011 v 22:13 | lenny
Tak jsem myslím zapomněla oznámit jednu novinku: dala jsem se do kurzu kreativního psaní. Teda, aby nedošlo k omylu - není to kurz, kde by se lidi učili psát. Přepokládá se, že to už člověk tak nějak zvládá. "Jeho cílem je motivace k dennímu psaní." Pro mě nejen to. Cílem je naučit se mít cíl a něco pro to pravidelně dělat. Pravidelně! Znáte mě trošku? Provizorium a stádia letargie střídající se se stádii tvůrčí euforie... a hlavně nikdy včas, všechno na deadline nebo kousek za ním.
 
 

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.